GeosiatkaGeosiatka to geosyntetyk tkany. Producenci geosiatek wytwarzają je z surowca PET. More przeciwspękaniowa to płaska struktura w postaci siatki, z otworami znacznie większymi niż elementy składowe, z oczkami połączonymi (przeplatanymi) w węzłach lub ciągnionymi.
Przeciwspękaniowa siatka do nawierzchni bitumicznych
Do układania geosiatek drogowych na frezowanym podłożu można stosować układarki o prostej konstrukcji, umożliwiające rozwijanie geosiatkiGeosiatka to geosyntetyk tkany. Producenci geosiatek wytwarzają je z surowca PET. More ze szpuli.
Należy zapewnić użycie odpowiednich skrapiarek do emulsji asfaltowej. Podstawowym warunkiem który
powinny spełniać skraplarki jest zapewnienie stałego wydatku lepiszcza, aby ułatwić operatorowi równomierne spryskanie lepiszczem naprawianego miejsca w założonej ilości (l/m2).
Przygotowanie powierzchni do skropienia lepiszczem i ułożenia geosiatkiGeosiatka to geosyntetyk tkany. Producenci geosiatek wytwarzają je z surowca PET. More szklanej, zakłada:
- oczyszczenie całej nawierzchni (najkorzystniej obrotową, mechaniczną, wirującą drucianą szczotką) do stanu, w którym zapewnione zostanie pozostawienie na podłożu starej nawierzchni jedynie elementów związanych w sposób trwały;
- odkurzanie całej nawierzchni odkurzaczem przemysłowym lub, o ile na to pozwalają warunki miejscowe,
strumieniem sprężonego powietrza z przemieszczalnego wentylatora, o możliwie dużym wydmuchu powietrza; - uzupełnienie starego podłoża mieszanką mineralno-asfaltową w miejscach, gdzie występują znaczne jego ubytki (wskazane jest również pokrycie ich powierzchni ciekłą substancją wiążącą)
Sposób połączenia przy poszerzeniu nawierzchni geosiatką powinien odpowiadać ustaleniom dokumentacji projektowej . Ułożenie geosiatkiGeosiatka to geosyntetyk tkany. Producenci geosiatek wytwarzają je z surowca PET. More powinno być zgodne z zaleceniami producenta i aprobaty technicznej.
Folię, w którą są zapakowane rolki geosiatkiGeosiatka to geosyntetyk tkany. Producenci geosiatek wytwarzają je z surowca PET. More, zaleca się zdejmować bezpośrednio przed układaniem.
Dla wykonania połączenia podłużnego nawierzchni na poszerzeniach należy przyciąć rolkę geosiatkiGeosiatka to geosyntetyk tkany. Producenci geosiatek wytwarzają je z surowca PET. More do szerokości 2 m i 1.5 m (dla szerokości frezowania po 1 m i 0.5 m na istniejących nawierzchniach ).
Przygotowane rolki siatki należy rozłożyć wzdłuż odcinka drogi, na którym będą prowadzone prace.
Geosiatkę można układać ręcznie lub za pomocą układarki przez rozwijanie ze szpuli. Wszystkie siatki
muszą być ułożone na powierzchni równej lub wyrównanej warstwą profilującą; równość powierzchni jest warunkiem integralności całego układu. Nierówności takie jak koleiny lub wyżłobienia o głębokości większej niż 10 mm powinny być wypełnione, a wszystkie zanieczyszczenia jezdni usunięte lub spłukane wodą. Nierówności mierzone w kierunku podłużnym i poprzecznym, pod 4-metrową łatą, nie powinny być większe od 5 mm.
Układanie geosiatek przewiduje następujące czynności:
- skropienie powierzchni asfaltową emulsją szybkorozpadową w ilości ok. 1.0 kg/m2 powinno odpowiadać
wymaganiom SST D-04.03.01 - geosiatkę rozwija się i układa bez sfalowań na przygotowanej powierzchni, wstępnie naprężając w czasie układania przez podnoszenie rolki i naciąganie siatki. Należy pamiętać aby przycięte pasma ułożyć po 0.475 m na każdej łączonej części.
- geosiatkiGeosiatka to geosyntetyk tkany. Producenci geosiatek wytwarzają je z surowca PET. More łączy się na zakład, który w kierunku podłużnym wynosi co najmniej 200 mm, . W celu połączenia zakładów pasm geosiatkiGeosiatka to geosyntetyk tkany. Producenci geosiatek wytwarzają je z surowca PET. More skropić lepiszczem w ilości 300 g/m2,
- geosiatkiGeosiatka to geosyntetyk tkany. Producenci geosiatek wytwarzają je z surowca PET. More napręża się przy użyciu urządzenia naciągającego, np. belki oraz pojazdu, stopniowo do wydłużenia max. 0,2% lub 200 mm na 100 m. Ma to na celu zapewnienie prawidłowej pracy siatki w nawierzchni oraz uniknięcie przesunięcia lub sfalowania podczas układania na niej mieszanki przez rozściełarkę, przy promieniach krzywizny większych od 600 m geosiatkiGeosiatka to geosyntetyk tkany. Producenci geosiatek wytwarzają je z surowca PET. More układa się bez specjalnych zabiegów. Na odcinkach, gdzie promienie krzywizn są mniejsze od 600 m, ułożenie geosiatek powinno być dostosowane do przebiegu trasy przez nacinanie ich i przybicie krawędzi stalowymi kołkami.
Geosiatkę należy rozkładać po rozpadzie emulsji i odparowaniu wody.
Niedopuszczalne jest układanie warstwy geosiatkiGeosiatka to geosyntetyk tkany. Producenci geosiatek wytwarzają je z surowca PET. More na pęknięciach o nieustabilizowanych krawędziach.
Roboty prowadzi się wyłącznie podczas suchej pogody. GeosiatkaGeosiatka to geosyntetyk tkany. Producenci geosiatek wytwarzają je z surowca PET. More nie może być mokra, rozkładana na mokrej powierzchni lub pozostawiona na noc bez przykrycia warstwą asfaltową. Nie dopuszcza się ruchu pojazdów po rozłożonej geosiatce. Wyjątkowo może odbywać się jedynie ruch technologiczny. Wówczas pojazdy powinny poruszać się z małą prędkością, bez gwałtownego przyśpieszania, hamowania i skręcania.