Szlifowanie i polerowanie betonowej podłogi – Część 2 (polerowanie)

Szlifowanie i polerowanie betonowej posadzki (polerowanie betonu)

Film pokazuje polerowanie testowego fragmentu płyty cementowej w celu określenia, czy beton był zbyt miękki, czy nie.Polerowany beton jest uważany za dobrą, zrównoważoną podłogę do projektowania, ponieważ wykorzystuje materiały już obecne. Większość nowoczesnych budynków budowanych jest na betonowej płycie;polerowanie odsłoniętego betonu eliminuje energię i materiał zużywany przez zastosowanie pokrycia podłogowego.

Zobacz także jak uzyskać efekt polerowanego betonu za pomocą środków chemicznych bez mechanicznego szlifowania.

Jest to coś, co należy wziąć pod uwagę podczas budowy lub modernizacji w kierunku bardziej ekologicznego rozwiązania. Podłogi z polerowanego betonu są mało wymagające w konserwacji, ponieważ są bardziej trwałe i łatwiejsze do czyszczenia niż wiele opcji podłóg. Jego względnie wysoki współczynnik tarcia może uczynić go nie śliskim. Polerowany beton zmniejsza problemy z roztoczami i alergenami i nie wspiera rozwoju pleśni. Obserwacje sugerują, że wysoce odblaskowy polerowany beton zmniejsza potrzeby oświetleniowe i poprawia naturalne oświetlenie, ale jak dotąd nie przeprowadzono badań potwierdzających taką tezę.

Podłogi z polerowanego betonu są odporne na zużycie i nie wiją się ani nie wyginają jak miękkie powierzchnie, takie jak drewno. Mydło z ciepłą wodą z mydłem raz w tygodniu jest jedyną koniecznością konserwacji. Betonowa podłoga, która została utwardzona i wypolerowana, będzie miała ekstremalnie długą żywotność w porównaniu z innymi podłogami. Na przykład, kafelek, który może trwać tylko 10-20 lat (kafelek jest terminem nieokreślonym, porcelana potrwa setki lat bez konserwacji), ale polerowana podłoga betonowa, która została właściwie utrzymana, może zapewnić ponad 100 lat pracy.

Posypki do betonu kupisz w HURTLAND