Wyrównanie posadzki betonowej z Geolite Magma

Wyrównanie posadzki betonowej

to proces usunięcia nierówności, ubytków, wypukłości i innych defektów, które mogą wpłynąć na jakość i trwałość posadzki. Ten proces jest ważnym elementem podczas budowy, remontu lub modernizacji pomieszczeń, w których zamierzamy położyć podłogę.

Wyrównanie posadzki betonowej może być wykonane za pomocą różnych metod, w tym mechanicznego szlifowania, wylewania samopoziomującej zaprawy lub stosowania masy samopoziomującej. W przypadku mechanicznego szlifowania, usuwane są nierówności i ubytki za pomocą specjalnych maszyn szlifierskich, a następnie stosowana jest wierzchnia warstwa wyrównująca.

W przypadku wylewania samopoziomującej zaprawy, jest to specjalna mieszanka, która po nałożeniu sama się poziomuje i utwardza. Zaprawa ta jest rozprowadzana na powierzchni posadzki i równomiernie rozprowadzana za pomocą walców lub innych narzędzi, a następnie zostawiana do wyschnięcia i utwardzenia.

Masa samopoziomująca działa na podobnej zasadzie co zaprawa samopoziomująca, ale jest to gotowa masa, która po wymieszaniu z wodą może być wylewana na posadzkę. Masa ta sama się poziomuje i utwardza, tworząc gładką i równą powierzchnię.

Wyrównanie posadzki betonowej jest istotnym etapem, który pozwala na uzyskanie równomiernie położonej podłogi, zwiększa trwałość oraz ułatwia proces układania podłogi. Przed przystąpieniem do wyrównania posadzki, warto skonsultować się z fachowcami, którzy pomogą w doborze odpowiedniej metody wyrównania i odpowiednich materiałów, które będą najlepsze dla konkretnego rodzaju posadzki.

 

Geolite Magma to gotowa, rozpływna zaprawa naprawcza m.in. do wyrównania posadzki betonowej.

Przeznaczenie Geolite Magma rekomendowane przez producenta zaprawy, to:

  • pasywacja, naprawa i monolityczne scalanie struktur i infrastruktur ze zbrojonego betonu:
  • przez wlewanie w szalunki w przypadku elementów pionowych i dolewanie elementów poziomych
  • przez nadlewanie elementów poziomych i podlewanie elementów wsporczych.
  • mocowanie i kotwienie prętów, płyt, maszyn.
  • Idealna w GreenBuilding i renowacji nowoczesnej architektury.

Wylewki samopoziomujące, zaprawy naprawcze, m.in. Geolite Magma oraz pozostałe produkty producenta KERAKOLL kupisz w cenach hurtowych w HURTLAND.

naprawa żelbetu i betonu

Zobacz poradniki: naprawa tarasów w technologii Drizoro

https://hurtland.eu/faq/naprawa-starej-posadzki-betonowej/