farba termoizolacyjna

Farba termoizolacyjna

Czy farba termoizolacyjna jest rozwiązaniem problemu wysokich cen nośników energii?

Odpowiedź na to pytanie musimy… obliczyć w excelu, indywidualnie dla każdej sytuacji. Zastosowanie farby termoizolacyjnej traktujemy jako dodatkową izolację termiczną (docieplenie) i obliczamy rentowność tej mikroinwestycji tradycyjnie, tak jak dla każdego przedsięwzięcia, którego celem jest oszczędność kosztów.

Szczególnym przykładem farby termoizolacyjnej, jest farba refleksyjna. Farba tego typu jest w dwójnasób skuteczna, ponieważ ogranicza straty energii tworząc dodatkową barierę dla promieniowania podczerwonego oraz dodatkowo odbija energię w przeciwnym kierunku (do źródła ciepła) na zasadzie wielokrotnego odbicia wewnątrz bańki szklanej (struktura farby termorefleksyjnej składa się z lepiszcza, barwnika oraz milionów pustych w środku szklanych mikro-kuleczek – to one właśnie stanowią o magicznych wręcz właściwościach farby termorefleksyjnej.

Dowodem magii farby Izolpus jest parametr TSR, który wynosi 93,32%. Oznacza to, że ze zwykłej butelki, którą pomalujemy tą farbą, zrobimy termos na gorące napoje.