Hydroizolacja tarasu – przegląd systemów izolacyjnych

Hydroizolacja tarasu – przegląd systemów izolacyjnych

Który system izolacji tarasu jest najlepszy? Oczywiście – to zależy. Wyboru systemu izolacji tarasu dokonujemy zależnie od naszych kryteriów, m.in.:

  • etap budowy lub eksploatacji budynku – inne opcje są dostępne w fazie budowy a inne w fazie remontu
  • warunki techniczne – np. czy pod tarasem występuje pomieszczenie ogrzewane
  • technologii i rodzaju materiałów izolacyjnych – np. izolacje mineralne, izolacje bitumiczne, izolacje polimerowe, etc.
  • dopuszczalny budżetem realizacji
  • czas dostępny na wykonanie izolacji

Poniżej kilka wybranych wariantów.

System hydroizolacji tarasu producenta Izohan.

Ten polski producent chemii budowlanej posiada w ofercie produkty dopasowane do stosowania w polskich warunkach klimatycznych.

hydroizolacja tarasu IZOHAN

System hydroizolacji tarasu producenta Drizoro

W sytuacjach, gdy zależy nam na czasie, Drizoro oferuje alternatywne podejście do naprawy hydroizolacji tarasu bez zrywania płytek – Maxelastc Trans.

System hydroizolacji tarasu producenta Weber

Taras nadziemny to element konstrukcji umieszczony nad pomieszczeniem, pełniący jednocześnie funkcję dachu. Składa się z płyty nośnej, termoizolacji i hydroizolacji. Na powierzchnię tarasu można się dostać z przyległych pomieszczeń.

Taras naziemny oznacza element konstrukcji składający się z płyty nośnej, pod którą nie ma pomieszczeń (przestrzeń pod płytą wypełnia grunt). Powierzchnia tarasu naziemnego znajduje się na poziomie otaczającego terenu.

Producent Weber posiada także dedykowane rozwiązanie do hydroizolacji balkonów.

Balkon to element architektoniczny, który został stworzony w postaci płyty wysuniętej poza lico ściany. Wystaje poza obrys budynku i nie styka się z gruntem. Jest połączony drzwiami z sąsiadującym pomieszczeniem oraz zabezpieczony balustradą.