Uszkodzenia muru i tynków od zalania wodą występują w sytuacjach, gdy okresowo podnosi się poziom wód gruntowych wokół budynków, które nie są posiadają wystarczająco skutecznej izolacji pionowejIzolacja pionowa budynku to proces zabezpieczania struktury budynku przed wilgocią i wodą, która może wnikać z ziemi. Izolacja pionowa jest najczęściej stosowana w piwnicach, ale może być również używana w innych częściach budynku, takich jak fundamenty i ściany. Podczas budowy... More lub występuje sytuacja skrajna, np. w wyniku powodzi lub podtopienia.
Proces destrukcji murów w wyniku zalania wodą jest bardzo szybki. Typowe objawy, to rozpulchnienie powłok malarskich, osłabienie tynków a w dalszej kolejności – ich spękanie, odwarstwianie się od muru a ostatecznie – odpadanie tynku od ściany.
W pierwszej kolejności – należy jak najszybciej zatamować przeciekiCement hydrauliczny to szybkowiążąca i wodoodporna zaprawa naprawcza. Infolinia: 814 608 814 More oraz usunąć wodę z zalanych pomieszczeń. Woda zalewająca piwnice i niskie części budynku podsiąka i penetruje w górę. Budynek zamaka w podobny sposób, jak bibuła włożona do szklanki z wodą. Im szybciej wypompujemy wodę z piwnicy – tym lepiej – ograniczymy dalsze straty oraz przyspieszymy powrót do normalności po zalaniu.
Na dłuższą metę – zawilgocenie murów, mokre piwnice lub, co gorsze, woda w piwnicy – to poważny problem techniczny, ekonomiczny i zdrowotny. Nie czekając na odszkodowanie z tytułu ubezpieczenia, można ograniczyć dalsze zniszczenia przystępując do doraźnych napraw i wstępnego remontu po powodzi lub zalaniu wodąRemont po powodzi, potopieniu lub zalaniu wodą - problemy techniczne i dobór środków osuszających. W pierwszej kolejności - najważniejsze (!) - należy jak najszybciej usunąć wodę z zalanych pomieszczeń. https://blog.hurtland.eu/remont-po-powodzi-lub-zalaniu-domu-i-mieszkania/ More.