hydroizolacja balkonu

Rewolucyjna hydroizolacja balkonu bez płytek ceramicznych

Wreszcie jest szansa na zaniechanie męczącego zwyczaju remontowania balkonów podczas wakacji. Producent Weber opracował system hydroizolacji balkonów bez płytek ceramicznych.

Co to oznacza dla nas? To, o czym marzy każdy właściciel nieruchomości – obniżenie kosztów budowy oraz wydłużenie okresu bezawaryjnej eksploatacji. Koniec z wykruszonymi fugami i głuchym stukaniem obluzowujących się płytek – produkt pierwszego wyboru, to Maxelastic Trans

Hydroizolacja balkonu bez płytek ceramicznych

Hydroizolacja na stare płytki

Alternatywne rozwiązanie producenta DRIZOROMaxelastic – nie wymaga gruntowania

hydroizolacja-balkonu-bez-plytek

hydroizolacja balkonu bez płytek ceramicznych

Klasyczny system hydroizolacji balkonu – szczelny balkon

Hydroizolacja balkonu bez płytek może być wykonana z różnych materiałów, w tym z materiału elastycznego i odpornego na UV. Oto kilka opcji:

  1. Membrany z tworzyw sztucznych: Membrany z PVC, TPO, EPDM lub PIB są elastyczne i odporne na UV. Mogą być nakładane na podłoże, a następnie zgrzewane ciepłem, aby uzyskać jednolitą powłokę. Membrany te są wodoszczelne i łatwe w utrzymaniu czystości.
  2. Nakładanie płynnej folii: Płynna folia poliuretanowa jest inną opcją, która może być nakładana na balkon za pomocą wałka lub pistoletu natryskowego. Jest to elastyczne rozwiązanie, które może dostosować się do kształtu i powierzchni balkonu. Folie poliuretanowe są wodoodporne i odporne na UV, a ich główną zaletą jest to, że nie wymagają spawania ani zgrzewania.
  3. Powłoki silikonowe: Powłoki silikonowe są elastyczne i odporne na UV, co czyni je dobrym wyborem do hydroizolacji balkonów. Mogą być nakładane pędzlem lub wałkiem, a ich główną zaletą jest to, że są łatwe w utrzymaniu czystości i trwałe.

Wszystkie te opcje wymagają odpowiedniego przygotowania powierzchni balkonu przed nałożeniem materiału. Ważne jest także, aby zwrócić uwagę na instrukcje producenta, aby zapewnić prawidłowe nałożenie materiału i uzyskać trwałą i skuteczną hydroizolację balkonu.